Jakie sushi na pierwszy raz?

Choć sushi to przysmak, który cieszy się w Polsce dużą popularnością, nie każdy miał okazję spróbować tej potrawy. Jeżeli czeka Cię pierwsza wizyta w barze sushi lub po raz pierwszy chcesz złożyć zamówienie z dostawą do domu, i nie wiesz, które sushi będzie najlepsze na pierwszy raz, poniżej przedstawiamy kilka wskazówek.

Sushi na pierwszy raz – co będzie najlepsze?

Istnieje wiele rodzajów sushi, jednak nie ma pewności, że każdy przypadnie do gustu osobie, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z tym japońskim daniem. Osobom początkującym polecamy rozpoczęcie przygody z sushi od smaków tradycyjnych.

Nigiri sushi

Są to kawałki surowej ryby ułożone na podłużnym kawałku specjalnego ryżu do sushi. Jest to jeden z najpopularniejszych rodzajów sushi, który świetnie sprawdzi się podczas pierwszej wizyty w restauracji sushi. Wyróżnia się tym, że jest smaczny, ale przy tym prosty do zjedzenia.

Maki sushi

Jest to rodzaj sushi, który składa się z kawałków surowej ryby, warzyw, ryżu i innych składników, zawiniętych w nori, czyli glony morskie. Istnieje kilka rodzajów maki sushi, wśród których wyróżniamy:

       hosomaki: są to cienkie maki sushi, wyróżniające się jednym składnikiem dodatkowym, np. surową rybą i ryżem zawiniętymi w nori;

       futomaki: są to większe i grubsze maki sushi, zawierające więcej, niż jeden składnik, np. kilka rodzajów ryb lub warzyw i ryż, zawinięte w nori.

California classic

Jest to tzw. odwrócone maki, to znaczy, że na wierzchu rolki znajduje się ryż, a w środku kawałek nori i dodatki, takie jak ryba, warzywa itp.

Sushi dla początkujących – jak zamawiać?

Po raz pierwszy najlepiej wybrać któryś z tradycyjnych rodzajów sushi, bez egzotycznych dodatków, takich jak ośmiornica, węgorz czy nietypowe warzywa. Choć tak naprawdę nie istnieje coś takiego, jak sushi dla początkujących i każda osoba może skorzystać z pełnej oferty, to jednak dobrą opcją jest spróbowanie najpierw najbardziej popularnych rodzajów sushi, aby zrozumieć, czy jest to potrawa, która odpowiada indywidualnym kubkom smakowym.

Tradycyjne rodzaje sushi są też często łatwiejsze w spożyciu, dlatego osoby, które nie są zaznajomione ze sztuką jedzenia sushi, mogą w ten sposób nabyć nowe doświadczenia. Ważne, aby przed złożeniem zamówienia dobrze zapoznać się z ofertą i nie bać się zadawania pytań. Pracownicy restauracji z pewnością chętnie pomogą w wybraniu pierwszego zestawu sushi.

Czy warto wybrać się  na sushi?

Sushi to bardzo popularna potrawa o dość specyficznym smaku, przez co nie każdy wie, czy warto wybrać się do restauracji, która specjalizuje się w tym przysmaku. Skoro jednak sushi jest czymś, co zachwyca wielu smakoszy na całym świecie, musi być w tym coś wyjątkowego, a to oznacza, że warto skusić się na wizytę w barze sushi. Jeżeli nie wiesz, które rodzaje będą odpowiednie na pierwszy raz, zapytaj kelnera, a ten z pewnością wskaże najpopularniejsze pozycje z menu. Warto próbować różnych smaków sushi, oferta jest bardzo szeroka, a wśród ciekawych propozycji z pewnością znajdzie się coś, co spodoba się nawet najbardziej wybrednym osobom.